X
  GO

2006 Garces Holiday Soccer Festival
Final Results

Boys Premier Division
Arvin 1 Bullard 1
Bakersfield 1 Buchanan 1
Arvin 4 Moon Valley 1
Bakersfield 4 San Joaquin Memorial 0
Liberty 3 Moon Valley 1
Stockdale 5 San Joaquin Memorial 2
Bullard 2 Liberty 1
Centennial 2 Highland 1
Golden Valley 2 Centennial 0
Righetti 0 Hart 0
Highland 0 Madera 0
Garces 1 Atascadero 0
Golden Valley 1 Madera 0
Atascadero 1 Righetti 1
Hart 3 Garces 0
Bullard 4 Moon Valley 0
Arvin 1 Liberty 1
Buchanan 1 S.J. Memorial 0
Bakersfield 0 Stockdale 0
Golden Valley 5 Highland 1
Hart 1 Atascadero 0
Centennial 4 Madera 0
Garces 4 Righetti 1
Group A
Semifinals:
Bullard 1 Golden Valley 1 (Bullard wins PK)
Buchanan 2 Hart 1
Division Championship:
Bullard 2 Buchanan 1
3rd:
Golden Valley 2 Hart 1
Group B
Semifinals:
Centennial 1 Arvin 0
Garces 2 Bakersfield 0
Finals:
Centennial 3 Garces 0
Group C
Semifinals:
Liberty 2 Highland 1
Righetti 2 Stockdale 1
Finals:
Liberty 2 Righetti 1
Group D
Semifinals:
Moon Valley forfeit to Madera
S. J. Memorial 2 Atascadero 1
Finals:
Madera 3 S.J. Memorial 1

Boys Gold Division
Foothill 3 Central 0
Hoover 1 Clovis East 0
San Luis Obispo 0 Central 0
Dinuba 4 Clovis East 0
San Luis Obispo 3 Ridgeview 0
Golden West 1 West 1
Foothill 1 Ridgeview 1
Monache 3 Hoover 2
East 2 Edison 1
South 1 Edison 0
Golden West 1 Sanger 0
Paso Robles 1 South 1
Paso Robles 1 East 0
Tulare Western 2 West 1
Monache 1 Dinuba 0
Tulare Western 2 Sanger 0
San Luis Obispo 4 Foothill 2
Hoover 2 Dinuba 1
Central 2 Ridgeview 1
Monache 1 Clovis East 0
South 3 East 0
Golden West 1 Tulare Western 0
Paso Robles 3 Edison 2
Sanger 2 West 0
Group A
Semifinals:
San Luis Obispo 4 South 0
Golden West 2 Monache 0
Division Championship:
San Luis Obispo 1 Golden West 0
3rd:
Monache forfeit to South
Group B
Semifinals:
Paso Robles 4 Foothill 1
Tulare Western 2 Hoover 0
Finals:
Paso Robles 3 Tulare Western 1
Group C
Semifinals:
East 0 Central 0 (East wins PK)
Sanger 0 Dinuba 0 (Sanger wins PK)
Finals:
Sanger 2 East 1
Group D
Semifinals:
Ridgeview 0 Edison 0 (Ridgeview wins PK)
West 1 Clovis East 0
Finals:
West 2 Ridgeview 0

Boys Silver Division
Kingsburg 5 Templeton 2
Woodlake 2 Selma 1
Kerman 0 Wasco 0
Kingsburg 3 Tulare Union 0
Delano 0 Morro Bay 0
Templeton 3 Shafter 1
Central Valley Christian 1 McLane 0
Woodlake 1 Cesar Chavez 0
Granite Hills 5 Antelope Valley 1
Selma 1 Nipomo 0
Kerman 3 Morro Bay 1
Delano 3 Wasco 1
Antelope Valley 2 McLane 1
Central Valley Christian 3 Granite Hills 0
Tulare Union 5 Shafter 0
Nipomo 3 Cesar Chavez 2
Delano 1 Kerman 1
Kingsburg 2 Shafter 1
Wasco forfeit to Morro Bay
Tulare Union 6 Templeton 2
Central Valley Christian 3 Antelope Valley 0
Selma 3 Cesar Chavez 1
Granite Hills 5 McLane 1
Nipomo 6 Woodlake 3
Group A
Semifinals:
Kingsburg 3 Woodlake 1
Central Valley Christian 1 Kerman 0
Division Championship:
Central Valley Christian 5 Kingsburg 1
3rd:
Kerman 2 Woodlake 0
Group B
Semifinals:
Selma 3 Tulare Union 1
Delano 3 Granite Hills 1
Finals:
Selma 3 Delano 1
Group C
Semifinals:
Nipomo 3 Templeton 2
Antelope Valley 3 Morro Bay 2
Finals:
Nipomo 4 Antelope Valley 1
Group D
Semifinals:
Cesar Chavez 2 Shafter 1
Wasco forfeit to McLane
Finals:
Cesar Chavez 2 McLane 1

Boys Bronze Division
Frazier Mountain 4 Mojave 0
Farmersville 8 McFarland 1
Fresno Christian 4 Kern Valley 0
Tehachapi 6 Mojave 1
Sutter 3 Bakersfield Christian 1
McFarland 3 Frazier Mountain 0
Strathmore 4 Kern Valley 0
Farmersville 3 Tehachapi 0
Sutter 1 Fresno Christian 0
Bakersfield Christian 3 Strathmore 3
McFarland 6 Mojave 0
Farmersville 4 Frazier Mountain 0
McFarland 1 Tehachapi 0
Farmersville 6 Mojave 0
Tehachapi 1 Frazier Mountain 0
Bakersfield Christian 1 Kern Valley 1
Fresno Christian 1 Strathmore 1
Sutter 3 Kern Valley 0
Fresno Christian 3 Bakersfield Christian 0
Division Championship:
Farmersville 4 Sutter 0
3rd:
Fresno Christian 4 McFarland 1

Boys JV Green Division
Liberty 3 Arvin 0
Bullard 8 Bakersfield 0
Liberty 1 Stockdale 1
Bullard 3 Arvin 0
Stockdale 3 Bakersfield 0
Liberty 1 Bullard 0
Arvin 2 Bakersfield 0
Bullard 4 Stockdale 1
Liberty 1 Bakersfield 1
Arvin 1 Stockdale 1
Division Champion: Bullard
Runners-up: Liberty

Boys JV White Division
Wasco 1 Centennial 0
Highland 2 Garces 0
Eastside 3 Wasco 0
Centennial 1 Garces 0
Highland 2 Eastside 0
East 2 West 0
Foothill 6 Farmersville 0
East 2 Silver Creek 2
West 6 Farmersville 0
Silver Creek 0 Foothill 0
Wasco 2 Garces 0
Highland 1 Centennial 0
Eastside 3 Garces 0
Wasco 1 Highland 1
Eastside 2 Centennial 2
East 5 Farmersville 0
Foothill 6 West 0
Silver Creek 8 Farmersville 0
East 1 Foothill 0
Silver Creek 2 West 1
Division Championship:
East 2 Highland 1
3rd:
Silver Creek 2 Eastside 0

Girls Premier Division
Buchanan 4 Edison 1
San Luis Obispo 5 Hanford 0
Buchanan 2 St. Bonaventure 0
Bakersfield 1 Atascadero 0
Centennial 0 St. Bonaventure 0
Edison 3 Centennial 1
Hart 3 Righetti 0
Bullard 2 Garces 1
Liberty 0 Bullard 0
Tulare Western 2 Hanford 0
Liberty 1 Clovis West 0
Clovis West 1 Garces 0
Stockdale 2 San Luis Obispo 2
Atascadero 1 Righetti 0
Hart 2 Bakersfield 0
Stockdale 2 Tulare Western 0
Buchanan 1 Centennial 0
Hart 2 Atascadero 0
St. Bonaventure 0 Edison 0
Bakersfield 3 Righetti 0
Clovis West 1 Bullard 0
Stockdale 7 Hanford 0
Liberty 3 Garces 0
San Luis Obispo 1 Tulare Western 1
Group A
Semifinals:
Buchanan 1 Liberty 0
Hart 3 Stockdale 1
Division Championship:
Buchanan 2 Hart 1
3rd:
Stockdale 3 Liberty 0
Group B
Semifinals:
Edison 1 Clovis West 0
Bakersfield 3 San Luis Obispo 0
Finals:
Edison 0 Bakersfield 0
Group C
Semifinals:
Bullard 2 St. Bonaventure 0
Tulare Western 3 Atascadero 1
Finals:
Bullard 1 Tulare Western 1
Group D
Semifinals:
Garces 0 Centennial 0 (Garces wins PK)
Righetti 1 Hanford 0
Finals:
Righetti 5 Garces 0

Girls Gold Division
Central 1 Golden Valley 0
Clovis East 3 Highland 1
Central 4 Kingsburg 0
Highland 1 Tulare Union 0
Central Valley Christian 8 Kingsburg 0
Madera 4 Tehachapi 1
Central Valley Christian 3 Golden Valley 1
Clovis East 2 Sanger 1
Hoover 2 Nipomo 1
Hoover 3 Templeton 0
Madera 7 Antelope Valley 0
Ridgeview 0 Templeton 0
Nipomo 5 Ridgeview 1
Cabrillo 3 Tehachapi 1
Antelope Valley 3 Cabrillo 2
Tulare Union 3 Sanger 0
Kingsburg 2 Golden Valley 1
Highland 1 Sanger 0
Central Valley Christian 4 Central 1
Clovis East 1 Tulare Union 0
Nipomo 1 Templeton 1
Tehachapi 4 Antelope Valley 2
Hoover 1 Ridgeview 1
Cabrillo 1 Madera 1
Group A
Semifinals:
Central Valley Christian 4 Hoover 0
Madera 4 Clovis East 3
Division Championship:
Central Valley Christian 4 Madera 0
3rd:
Clovis East 3 Hoover 3 (Clovis East wins PK)
Group B
Semifinals:
Nipomo 4 Central 0
Highland 1 Cabrillo 1 (Cabrillo wins PK)
Finals:
Nipomo 5 Cabrillo 1
Group C
Semifinals:
Ridgeview 2 Kingsburg 1
Tehachapi 1 Tulare Union 0
Finals:
Tehachapi 1 Ridgeview 1 (Tehachapi wins PK)
Group D
Semifinals:
Templeton 2 Golden Valley 1
Sanger 1 Antelope Valley 1 (Sanger wins PK)
Finals:
Sanger 1 Templeton 1 (Sanger wins PK)

Girls Silver Division
North 4 Fowler 2
Fowler 4 Woodlake 1
Paso Robles 2 Woodlake 0
Sutter 4 Foothill 2
Paso Robles 4 North 1
East 3 Fresno Christian 0
West 1 East 0
McLane 4 Fresno Christian 0
Foothill 1 Delano 0
Morro Bay 4 Cesar Chavez 1
South 1 Santa Maria 0
Sutter 4 Monache 0
Cesar Chavez forfeit to South
Monache 2 Delano 2
Morro Bay 2 Santa Maria 0
North 1 Woodlake 0
Morro Bay 1 South 0
Paso Robles 2 Fowler 0
Cesar Chavez forfeit to Santa Maria
West 1 Fresno Christian 0
Sutter 5 Delano 0
East 3 McLane 0
Foothill 2 Monache 2
Group A
Semifinals:
Paso Robles 3 West 0
Sutter 1 Morro Bay 0
Division Championship:
Sutter 1 Paso Robles 1 (Sutter wins PK)
3rd:
Morro Bay 1 West 1 (Morro Bay wins PK)
Group B
Semifinals:
East 3 North 0
Foothill 2 South 0
Finals:
East 0 Foothill 0 (Foothill wins PK)
Group C
Semifinals:
Fowler 1 McLane 0
Monache forfeit to Santa Maria
Finals:
Fowler-Santa Maria did not play
Group D
Semifinals:
Fresno Christian 3 Woodlake 0
Delano 2 Cesar Chavez 0
Finals:
Delano 2 Fresno Christian 0

Girls Bronze Division
Kerman 3 Arvin 1
Bakersfield JV 2 Farmersville 0
Arvin 1 Mammoth Lakes 0
Wasco 2 Bakersfield JV 0
Liberty JV 3 Mammoth Lakes 0
Wasco 11 Mojave 2
Liberty JV 1 Kerman 0
Farmersville 5 Mojave 1
Bullard JV 2 Frazier Mountain 0
Bakersfield Christian 2 Kern Valley 0
Shafter 2 Bullard JV 0
Stockdale JV 1 Bakersfield Christian 1
Shafter 5 McFarland 1
Stockdale JV 4 Selma 2
Frazier Mountain 4 McFarland 0
Selma 2 Kern Valley 1
Kerman 0 Mammoth Lakes 0
Wasco 4 Farmersville 1
Liberty JV 4 Arvin 0
Bakersfield JV 2 Mojave 0
Frazier Mountain 2 Shafter 2
Stockdale JV 2 Kern Valley 0
Bullard JV 10 McFarland 1
Selma 2 Bakersfield Christian 0
Group A
Semifinals:
Shafter 1 Liberty JV 0
Wasco 2 Stockdale JV 0
Division Championship:
Wasco 2 Shafter 1
3rd:
Liberty JV 1 Stockdale JV 0
Group B
Semifinals:
Bullard JV 2 Kerman 0
Selma 2 Bakersfield JV 0
Finals:
Selma 1 Bullard JV 0
Group C
Semifinals:
Frazier Mountain 4 Arvin 0
Bakersfield Christian 3 Farmersville 1
Finals:
Frazier Mountain 0 Bakersfield Christian 0 (Frazier Mountain wins PK)
Group D
Semifinals:
Mammoth Lakes 5 McFarland 1
Kern Valley 4 Mojave 0
Finals:
Kern Valley 1 Mammoth Lakes 0

Girls JV Division
Highland 3 Arvin 0
Foothill 1 West 0
Woodlake 1 Arvin 0
West 4 Antelope Valley 0
St. Bonaventure 1 Woodlake 0
St. Bonaventure 1 Highland 0
Garces 3 Foothill 0
Garces 6 Antelope Valley 0
St. Bonaventure 7 Arvin 0
Highland 1 Woodlake 0
Garces 4 West 0
Antelope Valley forfeit to Foothill
Semifinals:
Foothill 2 St. Bonaventure 0
Garces 2 Highland 1
Division Championship:
Garces 0 Foothill 0 (Garces wins PK)
3rd:
Highland 0 St. Bonaventure 0 (Highland wins PK)